Зниження рівня агресії та імпульсивності у дітей під час дистанційного навчання

Дата: 11 листопада 2021 о 08:47, Оновлено 11 листопада 2021 о 08:47
Эмоции гнев: как совладать с гневом и стать счастливой — Общие дети, г.  Воронеж

Гнів є однією з основних емоцій людини.А ще він – провісник агресії. Зазвичай людина впадає в гнів через проявлену до неї несправедливість. Потім наступає заспокоєння або спалах люті. Але одна справа, коли людина гнівається за реальної причини, інша – коли напади люті провокуються дрібницями.

ПРИЧИНИ АГРЕСІЇ І АГРЕСИВНОЇ ПОВЕДІНКИ: невдоволення собою, страх, невпевненість, почуття провини, недовіра, травматичні події.

Як реагувати на агресію?

Треба залишатися спокійним і не опускатися до рівня розлюченого співрозмовника.Сперечатися не потрібно. У такому протистоянні важлива витримка і терпіння. Потрібно навчитися розпізнавати почуття агресії, вміти розуміти його причину і боротися з нею. Якщо набратися терпіння і мудрості, можна успішно навчитися «гасити полум’я гніву» всередині себе.

Неправильні дії у відповідь на агресію:

• Підвищення голосу, загрозливий тон, крик.

• Демонстрація влади («Буде так, як я скажу»), непохитне наполягання на своїй правоті.

• Агресивні пози і жести.

• Сарказм, глузування, висміювання і передражнювання.

• Використання фізичної сили.

• Втягування в конфлікт сторонніх людей.

• Покарання або загроза покарання.

• Навішування ярликів:«Ти, як завжди поганий!», «Ти ніколи не змінишся!», «Перестань так поводитись!» тощо.

Що робити з дитячою агресією?

Вправа «Обізви мене»

Мама/тато і дитина/діти стають у коло і кидають один одному м’яч. При цьому називайте того, хто ловить м`ячрізними “образливими словами”, які насправді зовсім не образливі. Заздалегідь домовтеся, якими словами можна користуватися. Це можуть бути назви овочів, фруктів, грибів, меблів. Кожне звернення повинно починатися зі слів: “А ти, …, морквочка!” Пам’ятайте, що це гра, тому ображатися не потрібно. В кінці гри нехай кожен назве іншого лагідним словом, наприклад: “А ти, …, сонечко!”
Проведіть гру у швидкому темпі, попередивши дітей, що ображатися не можна.

Вправа «Пил»

Запропонуйте дитині вибити пил з подушки, можна і покричати на подушку.

Вправа «Боротьба подушками»

Увімкніть веселу музику, візьміть у руки подушки і злегка побийтеся ними. Але ви чітко повинні встановити правила – не бити руками, не кричати образливі слова. Якщо правила порушуються, тоді гра зупиняється.

Вправа «Сніжки»

Запропонуйте дитині скомкати аркуші паперу і кидати ними один в одного.

Вправа «Розтирання паперу»

Аркуш паперу тріть в кулаках, роблячи рухи, ніби ви перете одяг. Коли папір стає геть м’яким, малюйте по ньому акварельними фарбами. Малюнки будуть дуже цікавими, фарба розтечеться по зім’ятому папері різними візерунками.

Вправа «Салют»

Дитина рве папір і з силою кидає шматочки вгору. Потім всі разом прибирають сміття з підлоги.

Вправа «Аплікація із шматочків паперу»

Порвіть папір на дрібні квадратики і зробіть з них колаж чи аплікацію.

Вправа «Намалюй свою злість»

Виражати свій гнів можна по різному. Наприклад, за допомогою малювання. Запропонуйте дитині намалювати свою злість. Не втручайтеся у процес малювання, просто спостерігайте. Після малювання можна придумати назву малюнку і зробити з ним, все, що дитина захоче (наприклад, порвати його)

Вправа «Чашка злості»

Виділіть окрему чашку, в яку можна покричати щодуху в моменти сильної злості. З цієї чашки пити уже не варто. Нехай вона буде лише для криків.

Вправа «Видихни злість»

Тенісний м’ячик кладеться на рівну поверхню. Дитині пропонують здути його, щоб він прокотився по заданій траєкторії.