Зберігай спокій під час всесвітньої паніки!
Дорогі батьки, педагоги і діти! Як часто під час карантину, коли весь світ в полоні паніки, Ви відчували страх?
«Зустрів якось на дорозі чоловік Чуму і запитав: «Куди прямуєш?». А вона у відповідь: «У велике місто. Мені потрібно забрати життя 5 000 людей».
Через кілька днів вони знову зустрілись. «Ти казала, що забереш життя лише 5 000 людей, а натомість забрала – всі 50 000!» - докорив чоловік Чумі. «Ні, – заперечила Чума, - я забрала життя лише в 5 000, всі інші померли від страху!».
Суфійська народна притча доказує нам, що страх і паніка супроводжують людей з давніх-давен.
В основі паніки є така емоція як страх перед невідомим. Його основна функція – сигнал про небезпеку. Це нормальний природній процес, який приносить нам користь. Наприклад, в далекому минулому, коли на групу людей нападав дикий звір вони відчували страх, який активував всі їхні сили для того, щоб втекти або дати відсіч нападнику. Напружені м`язи, загострений зір, зосереджена увага – це все свідчить про готовність до дій. Отже, страх – це автоматичний процес, який допомагає нам вижити в складних ситуаціях. Сьогодні дикі звірі на нас не так часто нападають, але є й інші незнайомі, а тому і небезпечні, принаймні на перший погляд, ситуації.
Інколи страх може перерости в паніку. З давньогрецької мови слово «паніка» перекладається як «підсвідомий жах», викликаний або уявною, або реальною небезпекою. Тоді ми не можемо зосередити увагу, активувати всі свої сили і головне – мислити критично. Паніка як бур`ян – вона швидко розростається і легко передається. Тому потрібно виривати її якомога швидше.
Ситуація, яка склалася зараз у світі викликає у нас тривогу і страх. Головне наше завдання спрямувати цей страх в потрібне русло! Пропонуємо Вам кілька порад, які допоможуть зберігати спокій і не піддатися нерозумному страху перед невідомим.