Говоримо з дітьми про епідемію у світі...
У світі сучасних технологій діти ростуть, виховуються і навчаються взаємодіяти з оточенням насамперед в інтернет середовищі. Ми, батьки і педагоги, не це аж ніяк не можемо вплинути. Проте ми можемо цей процес контролювати !!
Діти, а дуже часто і ми самі, отримуємо багато непотрібної інформації про епідемію у світі. Потім можемо обговорювати між собою те, що почули і так ще більше впадати в паніку, а також створювати непотрібні чутки чи перекручені страхом факти.
Дорогі батьки і педагоги, щоб така паніка не росла у Вашому домі, а карантин проходив Вам у радість, пропоную дотримуватися кілька простих правил.
1.Обмежуйте час доступу до інтернет мережі. Скажіть про це дітям спокійно, не реагуючи емоційно на їхні інтенсивні заперечення. Пам`ятайте: налита у склянку вода набуває такої самої форми як і склянка, а звичка формується протягом двох тижнів. Діти привикнуть до таких обмежень і вводити їх ніколи не пізно!!!
2.Не переглядайте та не обговорюйте новин в присутності дітей. Дорогі батьки, діти все чують, але не все розуміють! Будь-яка інформація може викликати у них страх і надмірну тривогу, адже діти по іншому дивляться на світ і сприймають його. Тому будьте обережні!!
3.Говоріть з дитиною на рівні її віку. Діти не знають крутих термінів і не розуміють складних понять!
4.Спершу запитайте, що дитині вже відомо. Якщо вона і так налякана, то не варто розповідати ще більше інформації. Просто переключіть увагу на щось цікаве і звичне для дитини.
5.Подавайте дітям ту інформацію, яка їх зможе захистити, але не налякати!! Наприклад, розповідайте про те, як правильно мити руки, щоб не захворіти. Або чому і коли нам потрібна захисна маска. Розкажіть дітям про віруси і їх значення в житті людей. Дітям не потрібна статистика хвороби і її поширення.
6.Створіть сімейні правила. Наприклад, під час миття рук можна співати пісню, тривалістю в 30 секунд. Так можна знизити тривогу дитини, а запобіжні заходи не будуть асоціюватися з хворобою.
7.Пам`ятайте, якщо ви налякані, то діти теж панікуватимуть! Отож, перед тим як говорити з дітьми про ситуацію у світі опануйте себе.
Шановні батьки і педагоги, продуктивного всім карантину і позитивного мислення!
Джерело нижче поданої інфографіки: https://dytpsyholog.com/