Як пережити карантин і зберегти психологічну рівновагу?
Шановні батьки та педагоги ! Введення карантину є для кожного з нас стресовою ситуацією та може викликати зайву тривогу. Психологічна служба Черченської спеціальної школи Івано-Франківської обласної ради пропонує Вам до розгляду практичні рекомендації та психологічну підтримку під час карантину.
Отже, як пережити карантин і зберегти психологічну рівновагу ?
Це актуальне питання для дискусій на яке кожен намагається знайти відповідь. Спробуємо і ми. Слово «карантин» походить з італійської мови та буквально перекладається як «час, що триває сорок днів». Отже, скільки б часу світ не був на карантині, колись він закінчиться.
Дорогі читачі, щоб час ізоляції був продуктивний і приносив користь, пропоную Вам переглянути короткі рекомендації, які варто застосовувати у кожній сім`ї.
1.Кажуть відомі психологи, що проблема вирішена на половину тоді, коли ми її розуміємо, усвідомлюємо і приймаємо. Отже, щоб пережити карантин і «не втратити розум», насамперед, нам потрібно зрозуміти і прийняти те, що наше звичне життя дещо видозмінилося. Тепер активний відпочинок на свіжому повітрі з друзями чи похід в кафе не є корисні для нашого здоров`я. Отже, будемо пристосуватися до нового ритму життя. Лише тоді ми зможемо приносити користь собі, нашій сім`ї та іншим.
2.Всі ми знаємо, що плани старанної людини приводять до успіху. Тому, щоб організувати день для дитини і для себе складіть режим дня. Не забувайте, що дітям потрібно вчитись, відпочивати і дихати свіжим повітрям. Також пам`ятайте, що робота дистанційно не може тривати 24 години на добу. Не вимагайте від себе багато, дотримуйтесь принципу «золотої середини».
3.Чим більше людей збираються разом, тим більше цікавих ідей, думок і причин для «сварки». Сварка – це не правильна реакція на конфлікт (зіткнення протилежних думок). Щоб такого не виникало у Вашій сім`ї через різні дрібниці побутового характеру, визначайте конкретно обов`язки кожного члена сім`ї. Наприклад, складіть графік миття посуду чи придумайте День виконання хатніх справ. За гарно виконану роботу діти можуть отримувати якесь заохочення. Наприклад, «купон» на безкоштовну піцу :)
4.Карантин – це нагода провести час разом з сім`єю. Спільний відпочинок не лише знімає зайву тривогу, але й дає нагоду злагодити всі гострі кути і суперечки. Наприклад, можна влаштувати кіноніч з попкорном або пікнік під відкритим небом. Це може бути Кафе-бар «Балкон», якщо проживаєте на квартирі :)
5.Дуже легко під час світової епідемії піддатися паніці. Відчувати страх – це нормально, адже він нас захищає від небезпеки. Але кажуть в народі, що забагато – несмачно! Тому зайвий страх може мати негативні наслідки, з ним треба боротися. В цьому допоможе позитивне мислення. Навіть найдавніша книга Біблія нам говорить, що радісне серце – неначе добрі ліки! Постійний перегляд новин може ще більше посилити тривогу, тому зосереджуйтесь на позитивному і роздумуйте про плани, які Ви зможете здійснити після карантину!
Шановні батьки і педагоги, продуктивного всім карантину і позитивного мислення!
Джерело нижче поданої інфографіки: https://dytpsyholog.com/